• 690 580 590 | 511 123 450
  • rezerwacje@nadnarvia.pl
  • Serock

.

/ JAK SPĘDZISZ CZAS W OKOLICY?

.

  • Rynek miejski w Serocku, choć dziś nie przypomina już swojego średniowiecznego pierwowzoru, wciąż zachował charakterystyczny układ urbanistyczny. Co sobota na rynku ma miejsce lokalny targ, gdzie możecie dostać genialne ogórki małosolne, wiejskie masło, wędliny, warzywa, owoce i świeże pieczywo.
  • Grodzisko Barbarka to symboliczne przedstawienie grodu, który powstał już w XI w., jako jeden z pierwszych na Mazowszu.
  • Dom letni Syrkusów, choć obecnie stracił wygląd swojego pierwowzoru, wciąż przypomina o historii poprzednich właścicieli – małżeństwa architektów, na zaproszenie których do Serocka przybył sam Pablo Picasso. Czas spędzony nad Narwią zaowocował nawet dziełem mistrza – Picasso wykonał portret, który niestety pozostaje do dziś tajemnicą.
  • Kościół przy ul. Farnej zachował swą gotycką formę i barokowe wnętrze. Warto wybrać się na tyły budowli, by stamtąd podziwiać Bugonarew – miejsce, w którym Bug wpada do Narwi. U stóp kościoła mają swój początek również wyjątkowo malownicze wąwozy.
  • Choć Pałac Radziwiłłów ze względu na prywatny charakter terenu można podziwiać jedynie z daleka, na uwagę zasługuje również ze względu położenia na terenie rezerwatu Jadwisin – pozostałości dawnej Puszczy Serockiej.
  • Jeśli szukasz miejsca do wypoczynku na plaży, możesz udać się na plażę miejską, przy której znajdziesz również niewielkie molo i plac zabaw z wodnymi atrakcjami. Możesz również wybrać jedną z wielu mniej lub bardziej dzikich plaż po obu stronach Narwi.

.

KOŚCIÓŁ
Z XV w.


Zachował swą gotycką formę i barokowe wnętrze. Warto wybrać się na tyły budowli, by stamtąd podziwiać Bugonarew – miejsce, w którym Bug wpada do Narwi. U stóp kościoła mają swój początek również wyjątkowo malownicze wąwozy.

.

DOM LETNI SYRKUSÓW


Choć obecnie stracił wygląd swojego pierwowzoru, wciąż przypomina o historii poprzednich właścicieli – małżeństwa architektów, na zaproszenie których do Serocka przybył sam Pablo Picasso. Czas spędzony nad Narwią zaowocował nawet dziełem mistrza – Picasso wykonał portret, który niestety pozostaje do dziś tajemnicą.

.

RYNEK
MIEJSKI


Choć dziś nie przypomina już swojego średniowiecznego pierwowzoru, wciąż zachował charakterystyczny układ urbanistyczny. Co sobota na rynku ma miejsce lokalny targ, gdzie możecie dostać genialne ogórki małosolne, wiejskie masło, wędliny, warzywa, owoce i świeże pieczywo.

.

GRODZISKO BARBARKA


To symboliczne przedstawienie grodu, który powstał już w XI w., jako jeden z pierwszych na Mazowszu.

/ TRASY ROWEROWE

.

.

.

POMIĘDZY PUŁTUSKIEM, WYSZKOWEM A SEROCKIEM

.

.

SEROCK, NASIELSK, RUINY SPICHLERZA, ŁOMIANKI

.

.

NADBUŻAŃSKI PARK KRAJOBRAZOWY